Tervetuloa kevät-syyskokoukseen!

Kevät-syyskokous kuva

Tervetuloa kevät-syyskokoukseen!

Hei jäsen,

tervetuloa Pohjoisen audiovisuaaliset ammattilaiset PAVA ry:n yhdistettyyn kevät-syyskokoukseen tiistaina 8.9.2020 kello 16:15. Vallitsevan koronatilanteen vuoksi kokous järjestetään hybridikokouksena, johon kaikki PAVA ry:n uudet ja vanhat jäsenet ovat lämpimästi tervetulleita etäyhteydellä.

Jäsenille on lähetetty sähköpostitse linkki kokoukseen, pöytäkirja sekä vuoden 2019 vuosikertomus.

Kevät- ja syyskokouksen yhdistämisen vuoksi kokouksessa esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajien lausunto sekä päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille. Lisäksi valitaan seuraavan vuoden hallitus, sen varajäsenet sekä yksi tai kaksi toiminnantarkastajaa ja varatoiminnantarkastajaa.

Mikäli yhdistyksen jäsen haluaa saada jonkin asian yhdistyksen syyskokouksen käsiteltäväksi, on hänen ilmoitettava siitä kirjallisesti hallitukselle, että asia voidaan sisällyttää kokouskutsuun.