Ilmainen jäsenyys media- ja pelialan opiskelijoille

Ilmainen jäsenyys media- ja pelialan opiskelijoille

Tervetuloa, opiskelijat!

Pohjoisen audiovisuaaliset ammattilaiset PAVA ry haluaa edistää opiskelijoiden alalla verkostoitumista jo ennen työelämään siirtymistä, ja toivottaa tervetulleeksi yhdistyksen toimintaan nyt myös media- ja pelia-alan opiskelijat!

Opiskelija-jäsenet pääsevät nauttimaan muun muassa eri palveluntarjoajien kanssa neuvotelluista jäseneduista ja osallistumaan rentoihin tapahtumiin, joiden ohessa voi avata keskusteluyhteyksiä muiden alan ammattilaisten kanssa. Esimerkiksi PAVA-gaala ja Kyhäelmä-kilpailu ovat yhdistyksen odotetuimpia tapahtumia. Opiskelijajäsenillä on myös yhdistyksen kokouksissa läsnäolo- ja puheoikeus.

Jäsenyys on ilmainen!

Yhdistyksen opiskelija-jäseneksi voivat liittyä kaikki täysi-ikäiset audiovisuaalisella alalla opiskelevat, jotka hyväksyvät PAVAn tavoitteet. Pohjoisen audiovisuaaliset ammattilaiset PAVA ry tarjoaa ensimmäisen jäsenvuoden uusille opiskelijajäsenilleen ilmaiseksi. Toisen jäsenvuoden alusta opiskelijajäsenyys muuttuu maksulliseksi freelancer-jäsenyydeksi.

Lue lisää jäsenyydestä täällä ja jätä hakemus.

Monta hyvää syytä liittyä

  • ilmainen opiskelijajäsenyys
  • alennuksia palveluista
  • tapahtumat ja saunaillat
  • osallistumisoikeus Kyhäelmä-kisaan
  • yritys- ja ammattilaisverkosto
  • yhdistyksen tuki

Kannattaa myös seurata PAVAn facebook-sivua, jonne päivitämme ajankohtaisia AV-alan tärppejä Pohjois-Suomesta.